Hamilelik haftası (9. Ay 34.-40. Hafta)

Hamilelik haftası (9. Ay 34.-40. Hafta)

 Ve artık sona geldiniz. Bebeğinizi kucağınıza alacaksınız. Hamilelik haftalarınızın sonuna yaklaştınız. 9. Ayınızdasınız. Bebeğiniz içerde sıkılmış gözüküyor. Yavaş yavaş doğum kanalına girmek için uğraşıyor. Bu sebeple karnınız aşağı doğru indi. Bu da mide yanmalarınızın, sırt ağrılarınızın azaldığına işarettir.  Hamilelik dönemi genelde 38. Haftada biterken bazı anne adaylarında bu süre 41. Haftaya kadar sürüyor. Bebeğiniz ve siz anne adaylarının doktor kontrolleri  daha sıklıkla gerçekleşmektedir. 

  Bu hamilelik haftalarında her an doğuma hazır olmalısınız. Kendiniz ruhsal olarak doğuma hazırlayın. Artık yalancı ve gerçek sancıyı birbirinden ayırabilirsiniz. Sancınızın düzenli olup olmadığını sakin olup takip edin. Eğer sancılarınız düzenli ve sıklıkla ise zaman geçmeden hastaneye gidin.

 

  Hamileliğinizin sonlarına yanaşırken doğum çantanızı hazırlamayı unutmayın. Çantanızı abartmadan işinize yaracak şeylerle doldurun. Bebeğinize birkaç takım koyun. Pazen battaniye her zaman işinize yarayacaktır. Kendinizi unutmayın ayaklarınızı sıkı tutmak için çoraplarınızı mutlaka koyun. Peçete ve bebek bezine oldukça ihtiyaç duyacaksınız. O yüzden çantanızdan eksik etmeyin.

Bu Yazımızı Paylaş

Yorumlar (0)

Yorum Yaz