Hamilelik testleri

Hamilelik testleri

Bir çok anne adayının sabırsızlık beklediği acaba hamile miyim sorusunun cevabını öğrenmek için bazı hamilelik testleri yapılır. Bu hamilelik testlerinin birden fazla seçeneği vardır.  Eczaneden alacağınız bir testle evde çok rahat bir şekilde idrar tahlili yapabilirsiniz.  Evde yapacağınız bu testin doğruluk payı %90 dır.

  İyi bir sağlık merkezinde yaptıracağınız kan tahlilleri hamilelik testleri arasında sonucu net olanlardan bir tanesidir. Kan testleri sonucunda hamile olup olmadığınızı daha kesin bir bilgi olarak öğrenebilirsiniz. Sağlık merkezlerinde yaptıracağınız kan tahlillerinde ölçülen hormon seviyeniz sizi sonuca götürecektir. Ayrıca yapılan kan tahlillerinde dış gebelik gibi durumlarda öğrenilebilir.

 

  Ultrasonografi dediğimiz bir test sonucu hamilelik hakkında %100 kesin bilgiye ulaşılır. Adet gecikmesinin  bir iki gün olduğu dönemlerde vajinal ultrasonla yapılır.  Karından  yapılan ultrasonla ise adet günün bir hafta geçmesiyle hamilelik kesin sonuca bağlanır. Ayrıca ultrasonlar dış gebelik, mol gebelik, bebeğin canlı olup olmaması, çoğul gebelik olup olmamasına da bakılır. İçiniz de hamilelik şüphesi  varsa bu tahlillerden birini yapmanız veya yaptırmanız yeterli olacaktır.

Bu Yazımızı Paylaş

Yorumlar (0)

Yorum Yaz